zobacz też stronę naszego gabinetu

Ośrodek Szkolenia
Medycyny Estetycznej
i Kosmetyki Profesjonalnej

Akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Na czym polega mezoterapia igłowa? Przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na podaniu preparatów odżywczych w głąb skóry z użyciem cienkiej igły. Mikro nakłucia są najczęściej wykonywane na głębokość 2 mm. Preparaty stosowane w tym zabiegu to: kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, krzemionka, kwasy rybonukleinowe, antyoksydanty, a także preparaty liftingujące. Dobierane są one indywidualnie do potrzeb skóry i oczekiwań klientki.

Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

To pytanie może zadawać sobie wiele osób niemających wcześniej styczności z tego rodzaju zabiegami. Nie istnieją jednak żadne powody do obaw, ponieważ przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakładany jest krem znieczulający. Odbywa się to około 50 minut przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej.

Jakie efekty można uzyskać?

Mezoterapia igłowa budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób, które o niej słyszą, a także wielu zwolenników, którzy już zdecydowali się na ten zabieg. Mezoterapia to niezwykle skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry i walkę z oznakami starzenia się skóry. Zadaniem tego zabiegu jest dostarczenie cennych składników, powodujących regenerację skóry, a także pobudzenie wytwarzania białek, przeznaczonych na włókna kolagenowe. W efekcie skóra jest napięta i bardziej elastyczna, wobec czego trudno doszukać się wcześniej obecnych drobnych zmarszczek. Ponadto odznacza się głębokim nawilżeniem i jest uzupełniona o potrzebne witaminy.

Efekty mezoterapii są natychmiastowe, dlatego decyduje się na nią wiele osób, które w bardzo krótkim czasie chcą uzyskać wypoczętą, rozjaśnioną i młodą skórę. To również doskonała metoda dla tych, którzy borykają się z cieniami pod oczami, a także bliznami potrądzikowymi.

Jak można nauczyć się przeprowadzać mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa jest niezwykle skuteczna i pozwala na uzyskanie łatwo zauważalnych efektów. Polecamy udział w specjalistycznym szkoleniu, które umożliwia profesjonalne wykonywanie tego zabiegu. Szkolenie z mezoterapii igłowej przeprowadzane jest przez doświadczonego lekarza naszej firmy, który przekazuje niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat etapów tego zabiegu. Warto także przejść kurs wypełniania kwasem hialuronowym.

Wiedza teoretyczna prezentowana kursantom, a także zajęcia praktyczne polegające na wykonywaniu zabiegu pod okiem instruktora doskonale przygotowują do dalszych działań. Wszyscy kursanci są w efekcie w pełni gotowi do wykorzystania zdobytej wiedzy w działalności zawodowej.