Rodzaje szkoleń w zakresie medycyny estetycznej
Zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa naszego wyglądu. Ta stosunkowo młoda gałąź medycyny ma nam wiele do zaoferowania, a korzystanie z jej innowacyjnych zabiegów staje się coraz bardziej popularne. Dzięki nim można między innymi zniwelować oznaki starzenia się skóry, dokonać korekty owalu twarzy, powiększyć usta czy zlikwidować rozstępy. Klienci udający się do gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej pragną przede wszystkim w satysfakcjonujący sposób poprawić swój wizerunek. Efekt wybranego zabiegu ma olśniewać, dodawać pewności siebie, podnosić jakość życia. Dlatego należy oddać się w ręce specjalisty – odpowiednio przeszkolonego lekarza stosującego najlepszej jakości produkty. Nasz posiadający akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej ośrodek specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu medycyny estetycznej obejmujących zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zajęcia.
Kursy zwiększające kompetencje zawodowe
Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w branży, którzy w prosty sposób potrafią przekazać swoją fachową wiedzę. Szkolenia z medycyny estetycznej skierowane są do lekarzy, natomiast te z zakresu kosmetyki – do kosmetologów i kosmetyczek (przy czym program danego kursu zostaje dostosowany do stopnia zaawansowania jego uczestników). Szkolenia z medycyny estetycznej można podzielić na dwa podstawowe typy:
- ogólne (wprowadzające), których celem jest zapoznanie kursantów z podstawowymi informacjami na temat medycyny estetycznej; nasz ośrodek oferuje chętnym dwugodzinne zajęcia poruszające kwestie takie jak budowa skóry, defekty estetyczne, ocena stopnia starzenia się skóry, rodzaje zabiegów estetycznych oraz zasady prowadzenia dokumentacji fotograficznej,
- specjalistyczne, czyli koncentrujące się na wybranym zagadnieniu; podczas ich trwania uczestnicy zdobywają dogłębną wiedzę na temat danego zabiegu; w naszym ośrodku proponujemy lekarzom szkolenia z: wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym (kurs ten obejmuje również naukę powiększania i modelowania ust), stosowania toksyny botulinowej typu A w zabiegach odmładzania skóry, makijażu permanentnego, mezoterapii igłowej i bezigłowej, diagnostyki i leczenia zaburzeń czynnościowych narządu żucia, uzyskiwania osocza bogatopłytkowego oraz fizjoterapeutycznych metod wspierających leczenie dysfunkcji czynnościowych układu stomatognatycznego US.