zobacz też stronę naszego gabinetu

Ośrodek Szkolenia
Medycyny Estetycznej
i Kosmetyki Profesjonalnej

Akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi

Cena szkolenia: 430 zł
Czas trwania szkolenia: 6 godzin lekcyjnych

Profesjonalny masaż z zastosowaniem gorących kamieni z bazaltu, pochodzenia wulkanicznego i zimnych kamieni marmurowych to wspaniały zabieg relaksujący i uspakajający, który regeneruje ciało i siły witalne całego organizmu oraz przywraca równowagę psychoemocjonalną.

Jest ważnym czynnikiem zmniejszającym skutki stresu. Ma za zadanie poprawę krążenia krwi i limfy, a tym samym wspomaga przenikanie substancji leczniczych i odżywczych (stosowanych do masażu) do głębszych warstw skóry oraz usprawnia odpływ krwi żylnej. Przyspiesza przemianę materii w mięśniach. Poprawia elastyczność skóry i zwalcza cellulitis.

W drugim etapie zabiegu stosowane są zimne kamienie marmurowe, które stanowią uzupełnienie wcześniejszego ocieplania ciała i stosowanej podczas masażu aromaterapii.

Aromatyczne olejki stosowane do masażu zawierają esencjonalne składniki odżywcze, takie jak: aloes, arnika, olej słonecznikowy, sojowy, pszeniczny, ekstrakt oleju bluszczowego oraz witaminę E.

Kamienie podgrzewane są w specjalnym podgrzewaczu. Charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem magazynowania ciepła, co pozwala na wydłużanie czasu zabiegu. Różna ich wielkość zapewnia doskonałe dopasowanie do różnych części ciała.

Kamienie w celach leczniczych stosowane były już w zamierzchłych czasach. Stanowią cenny instrument terapeutyczny.

kamienie